Şireyi Güncelle

header_image
Detaylı Arama
Arama Sonuçları

Alışveriş

Her türlü temel ihtiuacı karşılamaya yönelik büyük süpermarketlerin yanı sıra çok sayıda küçük dükkanı barındıran Kaş’ta alışveriş yapmak gerçek bir eğlencedir. Bir seramik atölyesinde özgün ürünlerin arasında bir sanat turu yapmak , antika eserler satan bir gümüşçüde tarihin içinde bir yolculuğa çıkmak çok kolaydır.

Eski yerleşim bölgesi tam bir alışveriş merkezi gibidir. Bunlardan en meşhuru da 1800’lerden kalma eski Rum evlerinden oluşan Uzun Çarşı Caddesi’dir. Yine Cumhuriyet Meydanı’nda açılan her sokak , ziyaretçilerin ihtiyaçlarına ve zevkine hitap eden kaliteli ürünler sunan dükkanlarla doludur.
Hediyelik eşyadan eski ve yeni gümüş takılara yöresel ve bölgesel dokuma örneklerini sunan kilim ve halılardan antika eserlere , cam , seramik ve porselen işlerden bakır gibi el sanatları objelerine kadar farklı ürünlerin bulunduğu dükkanlarda değişik bütçelere uygun ürünler bulabilirsiniz.

Kaş’ta Cuma günleri kurulan Pazar ise , alışveriş yapmasanız bile görmeniz gereken yerlerden biri. Köylülerin kendi tarlalarından bahçelerinden getirdiği taze sebze ve meyvelerin dışında bölgeye özgü bal, pekmez, zeytin yağı ve bitkisel çaylar (kekik, ada çayı, çalba vs) Akdeniz’in zengin doğasını bir kez daha gözler önüne serer. Cuma pazarı, bu tat ve kokuların, Pazar alanındaki antik lahit mezar eşliğinde, tekrar tekrar doğduğu yöresel bir panayır alanıdır.

 • Detaylı Arama

 • KAŞ’ta Hava Durumu

  15° Nem: 78%
  Bulut: 22%
  Rüzgar (NE): 11kph
  few clouds
  Cuma
  19° 16°
  Cumartesi
  19° 16°
  Pazar
  18° 17°
  Pazartesi
  18° 16°
  Salı
  16° 16°