Şireyi Güncelle

header_image
Detaylı Arama
Arama Sonuçları

Kaş Hakkında

Kaş, begonvil çiçekleriyle kucaklaşan tarihi dokusu, eşsiz mavi bayraklı plajları, yerleşik Yörük-Türkmen kültürünü yansıtan dağ köyleri, birbirinden özel kiralık villaları; Antalya ve ülkemiz turizminde farklı bir yeri vardır. Kitle turizminin olmadığı sakin bir şehir ve gün geçtikçe gelişen, daha fazla rağbet gören, tarihle turizmin birleştiği özgün bir turizm merkezidir.

Kaş aynı zamanda tarihi derinliği olan bir yerdir. Antik Likya kültürünün ve demokrosisinin merkezi olan Patara ve Likya birliği meclis binası burada bulunmaktadır. Antik tarih sadece Patara’da , Xanthos, Phellos ve onlarca antik kalıntılarda değil kasabanın her tarafında karşınıza çıkıveren Kral mezarlarında , kayalara oyulmuş antik evlerde, Kaş-Uzun Çarşı’da ve Kalkan’da Cumbalı-Ahşap Osmanlı Evleri’nde , Bezirgan Köyü’nde antik kaya mezarlarına öykünerek yapılmış Tarihi Bezirgan Tahıl Ambarları’nda ve her yerde canlanıyor.

Dünyanın en güzel plajlarından Kaputaş Plajı ve oradaki Caretta-caretta kablumbağaları , dünyanın sayılı kanyonlarından Saklıkent Kanyonu ve ilimizn en önemli yaylalarından Gömbe , Kaş ilçemizdeki tabiat harikalarındandır.

Tanıtım Filmi

 • Detaylı Arama

 • KAŞ’ta Hava Durumu

  15° Nem: 77%
  Bulut: 28%
  Rüzgar (NE): 12kph
  scattered clouds
  Cuma
  19° 16°
  Cumartesi
  19° 16°
  Pazar
  18° 17°
  Pazartesi
  19° 17°
  Salı
  17° 16°