Şireyi Güncelle

header_image
Detaylı Arama
Arama Sonuçları

Plajlar

Kaş ve çevresinde coğrafi yapı kayalık olduğu için, deniz oldukça berraktır. Kaş’ın denizinin cildi güzelleştirdiğine yönelik söylentileri siz de duymuş olabilirsiniz. Kaş tutkunları, turkuazdan başlayıp laciverte dönen denize bakmanın, o denizde yüzmenin verdiği keyfi çok iyi bilir. Beklide bu yüzden Kaş’a tatile gelip bu yüzden sonra burada kalmaya karar veren insanların sayısı bu kadar fazladır.

Türkiye’nin en sıcak bölgelerinden olan Kaş’ta su sıcaklığı ocak nisan dışında 20 derecenin üstünde seyreder. Ancak kaynak sularının denize karıştığı Küçük Çakıl gibi birkaç bölgede deniz suyu sıcaklığı daha düşüktür.
İlçe merkezindeki Küçük Çakıl’da bulunan iki plaj- restoran her tür hizmeti sağlamaktadır. Yat limanının hem doğusu hem batısında yer alan otellerin kayalıklar üzerinde denize girmenizi kolaylaştırmak amacıyla kurduğu iskele ve platformlar bulunur. Dolmuşla ya da yürüyerek ulaşabileceğiniz, merkezden yaklaşık 1 km uzaklıktaki Büyük Çakıl plajındaki kafe ve restoranlarda da yine her türlü hizmet veriliyor.

Kaş’ın en güzel plajlarından Limanağzı’na, dolmuş kayıklarla 15 dakikada ulaşmak mümkün. Karadan arabayla ulaşımın olmadığı , üç ayrı koyda plajlara sahip olan Limanağzı, doğal güzellikleri ile bir cennettir.
Bölgeye Türk Rivierası adını kazandıran büyüleyici turkuaz denizin sembolü is şüphesiz Kaputaş Plajıdır. Kaş’ın 20 km batısında olan ve eşsiz bir renk cümbüşünün dalgalandığı Kaputaş plajı, yukarıdan denizi seyretmenin keyfini sunarken, yüzlerce basamaklık merdivenden inen ziyaretçilerine de berrak sularda yüzme zevkini sunarak bu çabanın hakkını verir.

 • Detaylı Arama

 • KAŞ’ta Hava Durumu

  15° Nem: 79%
  Bulut: 26%
  Rüzgar (NE): 11kph
  scattered clouds
  Cuma
  19° 16°
  Cumartesi
  19° 16°
  Pazar
  18° 17°
  Pazartesi
  18° 16°
  Salı
  16° 16°