Şireyi Güncelle

header_image
Detaylı Arama
Arama Sonuçları

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – KONU:

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın (İŞ BU SÖZLEŞMEDE “DOLCE VITA” OLARAK ANILACAKTIR) , ALICI’ya (İŞ BU SÖZLEŞMEDE “MÜŞTERİ” OLARAK ANILACAKTIR) tatil konutu kiralama hizmeti verdiği, satın alınan hizmete göre nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen tatil konutunun kira dönemine göre teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2 – MÜŞTERİ

Müşteri www.kasholidayvillas.com sitesinde bulunan hizmetleri satın almayı vaadeden ve buna istinaden ödeme yapan kişidir.

MADDE 3 – SATICI – DOLCEVITA

Prenses Turizm Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ‘dir.

MADDE 4 – SÖZLEŞME KONUSU HİZMET BİLGİLERİ:

Sözleşmeye konu hizmet, www.kasholidayvillas. com sitesi üzerinden “MÜŞTERİ” tarafından seçilerek , “Dolce Vita” ‘ya bildirilecek olan tatil konutunun , ödenen ücret karşılığında , tatil tarihinde “Dolce Vita” tarafından “MÜŞTERİ” ye tahsis edilmesini ifade eder.

MADDE 5 – GENEL HÜKÜMLER:

5.1 – Rezervasyon

“MÜŞTERİ” Kiralamak istediği tatil evini ve kiralayacağı tarihleri belirleyerek “DOLCE VITA” ile iletişime geçtikten ve gerekli kontroller yapıldıktan sonra en kısa sürede istenilen tatil evi uygun ise ön rezervasyon için “Ön Rezervasyon Talep Formu” gönderilecektir.

5.2 – Ödeme şekli

2 iş günü içerisinde rezervasyonu yapılan tatil evinin toplam ücretinin % 40 ı “ MÜŞTERİ” taradından “DOLCE VITA”nın banka hesabına peşin olarak ödenecektir. Aksi takdirde “MÜŞTERİ” iş günü içerisinde ödeme olmadığı durumlarda yapılan ön rezervasyonun iptal edileceğini kabul eder.

Ön ödemenin yapılmış olması durumunda ise geriye kalan ücret en geç tatil evine giriş tarihinden 15 gün önce nakit ya da banka yoluyla “MÜŞTERİ” tarafından “DOLCEVITA” nın hesabına ödenecektir.

5.3 – Fiyatlandırma

Hizmetlerin fiyatları www.kasholidayvillas.com sitesindeki ürünlerin altında ayrıntılı olarak yazılmaktadır. “DOLCEVITA”’nın gün , hafta ve aylara göre fiyat değişikli hakkı saklıdır.

“MÜŞTERİ” kiralamış olduğu villa veya apartın 3. Kişilere ait olduğunu ve 3. Kişilere ödenen kira bedelleri için “DOLCEVITA” nın fatura kesme zorunluluğu olmadığını kabul eder.

“MÜŞTERİ” “DOLCE VITA” nın vermiş olduğu hizmetler karşılığında sadece aracılık hizmeti bedeli için fatura isteyebilecektir.

5.4 – Depozito ve anahtar teslimi

“MÜŞTERİ” tatil konutunun tesliminde gerekli kontrol yapıldıktan sonra “DOLCE VITA” ya “1000 ile 1500 TL”’yi nakit biçimde hasar depozitosu olarak ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Hasar depozitosunun ödenmemesi halinde “DOLCE VITA” konutun anahtarı teslimden kaçınabilir.

DOLCE VITA” , “MÜŞTERİ” evden ayrılmadan önce gerekli kontroller yaparak k, herhangi bir hasar olmadığını tespit etmesi halinde hasar depozitosu olarak alınan bedeli “MÜŞTERİ” ye teslim edeceğini kabul ve taahhüt eder.

“MÜŞTERİ” ‘nin fiilinden kaynaklanan tüm hasarlar için “DOLCE VITA” nın hasar depozitosunun iadeden kaçınma hakkı ve fazlası için yasala yollara başvurma hakkı saklıdır.

5.5 – Giriş-çıkış saatleri

“MÜŞTERİ” tatil konutuna giriş saatinin 16:00(öğleden sonra), çıkış saatinin ise 10:00(öğleden önce) olduğunu ve bu saatlere riayet edeceğini kabul ve taahhüt eder.

Tatil konutunun coğrafi konumu www.kasholidayvillas.com sitesinde gösterilmektedir. Bu nedenle “MÜŞTERİ” konum ile ilgili olarak itirazda bulunamaz.

5.6– Evlerin kapasitesi ve donanımı

Her evin kişi kapasitesi ile ilgili bilgiler internet bilgilendirme sayfasında belirtilmekte olup , “MÜŞTERİ” tatil konutuna bu sayıdan fazla misafir getirmeyeceğini ve yine tatil boyunca dışarıdan misafir almayacağını beyan ve taahhüt eder.

Kişi sayısına 2 yaşından büyük çocuklar dahildir.

5.7– Evcil Hayvan ve Sigara

“MÜŞTERİ” kiraladığı Tatil konutuna kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar getirmeyeceğini kabul taahhüt eder.

Ayrıca “MÜŞTERİ” tatil konutunun kapalı alanlarında kesinlikle sigara içmeyeceğini beyan ve taahhüt eder.

5.8– Diğer Hizmetler

Tatil konutunun kiralanması dışındaki tüm hizmetler “MÜŞTERİ” ve “DOLCE VITA” yapılacak protokol ile ayrıca ücretlendirilecektir. İş bu sözleşmeye tatil konutunun kiralanması dışındaki hizmetler dahil değildir.

5.9– Rezervasyon tarih değişikliği

“MÜŞTERİ” Rezervasyon tarihlerini tatil konutunun müsaitlik durumuna bağlı olarak değiştirebilir. Değişiklik halinde “MÜŞTERİ” işlem ücreti olarak 100TL ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tatil konutuna giriş tarihine 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapılamaz.

5.10 – İşbu sözleşme, “MÜŞTERİ” tarafından www.kasholidayvillas. com sitesinden yapılan rezervasyon ile birlikte onaylandıktan sonra yahut “DOLCE VITA” tarafından E-posta yolu ile “MÜŞTERİ” ye gönderildikten sonra müşterinin onayı ile geçerlilik kazanır.

MADDE 6 – CAYMA HAKKI:

“MÜŞTERİ” rezervasyon onayı ile birlikte sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir.

Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde “DOLCE VITA”’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır.

 

 

MADDE 7 – YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile “MÜŞTERİ” ‘nin veya “DOLCEVITA” ‘nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Rezervasyonun gerçekleşmesi durumunda “MÜŞTERİ” iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI: ALICI:

KURUM ADI : AD/SOYAD :
ADRES : ADRES :
TEL : TEL :
FAKS : FAKS :
İMZA : İMZA :

 • Detaylı Arama

 • KAŞ’ta Hava Durumu

  32° Nem: 35%
  Bulut: 0%
  Rüzgar (SW): 20kph
  clear sky
  Pazartesi
  33° 28°
  Salı
  32° 28°
  Çarşamba
  33° 28°
  Perşembe
  33° 29°
  Cuma
  33° 28°